شما میتوانید برای تهیه این محصول و گرفتن اطلاعات بیشتر با مجموعه خانه گیاهان دارویی تماس گرفته و سفارشات خود را ثبت کنید.
جهت کسب اطلاعات بیشتر با واحد فروش تماس بگیرید:
  • کارشناس فروش : ۰۹۹۰۹۲۴۲۴۹۰
  • تلفن : ۷۱۷۰۵-۰۲۱
  • پشتیبانی : ۰۹۹۰۹۲۴۲۴۹۶

استون :

استون ( استن ) یک مایع بی رنگ , فرار , قابل اشتعال و ساده ترین کتون و مایعی سمی حلال بسیار خوبی برای ترکیبات آلی می باشد .

است . حدود یک سوم استن مصرفی به عنوان حلال مصرف می شود و حدود یک چهارم آن به عنوان استن سیانوهیدرین , یکی از مواد سازنده ی متیل متا آکریلات مصرف می شود .

استن با آب ترکیب می شود و به عنوان یک حلال مهم برای مصارف مختلف از جمله تمیز کردن وسایل آزمایشگاهی و حلال لاک و برق ناخن به کار می رود .

مصارف و کاربرد استون چیست ؟

یک حلال خوب برای ترکیبات آلی است . در ساخت لوازم پلاستیکی و الیاف مصنوعی و رنگ ها  و تولید چسب و رزین و واکس ها و خیلی از صنایع کاربرد دارد .

در ساخت مواد شیمیایی کشاورزی ( غیر آفت کش ) و حلال ( برای تمیز کردن و یا چربی زدایی ) نیز استفاده دارد .

در ساخت دارو ها و لوازم آرایشی و اسباب بازی ها و تجهیزات ورزشی و چسب و رزین و مهر و موم و پارچه , منسوجات و محصولات چرمی کاربرد دارد .

دکتر های پوست با کمک استن و الکل آکنه را در افراد با پوست خشک درمان میکنند .

این ماده شیمیایی تنظیم کننده ی ویسکوزیته و کاتالیزور برای تولید نفت نیز میباشد .

نکته ایمنی :

استون بعلت سمی بودن نباید نوشیده یا بوییده شود مجاورت زیاد با این ماده شیمیایی باعث بیهوشی و صدمه به مخاط بینی و آسیب به کلیه ها و کبد میگردد .

تماس زیاد پوستی این ماده شیمیایی سبب سوزش و آسیب پوستی میگردد.

در صورت بلعیده شدن این ماده بلافاصله فرد را به نزدیکترین مرکز درمانی و بیمارستانی انتقال دهید .

دیگر کاربردهای استون

استون یکی از حلال‌های آلی بسیار پر کاربرد در صنعت است. حدود یک سوم از کل خرید استون در جهان صرف استفاده به عنوان حلال شده و یک چهارم از خرید استون در جهان صرف تولید سیانوهیدرین استون و متیل متاآکریلیت می‌گردد.

استون حلال بسیار خوبی برای بسیاری از پلاستیک‌ها و بعضی از فیبرهای مصنوعی و رزین‌های طبیعی است و از آن برای رقیق کردن رزین پلی استر، پاک کردن ابزار و حل کردن اپوکسی‌های دو قسمتی و کریستال‌های سیانور قبل از سخت شدن استفاده می‌شود. استون به عنوان یکی از مواد فرار رنگ‌ها و نیز ورنی‌های روی چوب نیز کاربرد دارد. همچنین استون به عنوان یکی از مواد اصلی پاک کننده در آماده کردن فلزات قبل از رنگ نقش بزرگی بر عهده گرفته است. از استون به عنوان ضد زنگ فلزات نیز می‌توان استفاده کرد.

مقدار زیادی از خرید استون توسط صنعت داروسازی انجام می‌گیرد، زیرا برای ساخت داروهای مختلف می‌توان از خاصیت حلالی آن استفاده کرد. با اینکه خود استون قابل اشتعال است، اما از آن برای حمل استیلن که قابلیت اشتعال بسیار بالاتری دارد به عنوان حلال استفاده می‌شود. جالب است بدانید که یک لیتر استون در فشار ۱۰ بار قابلیت حل ۲۵۰ لیتر استیلن را در خود دارا است.

حدود ۲۰ درصد از خرید استون در جهان تنها برای تولید بیسفنول ای صورت می‌پذیرد. این ماده شیمیایی پایه‌ای برای ساخت بسیاری از پلیمرها مانند پلی کربنات‌ها، پلی اورتان‌ها و رزین‌های اپوکسی است. همچنین چند میلیون تن استون برای تولید متیل ایزوبوتیل کتون و متیل ایزوبوتیل الکل مصرف می‌شود.

تقریبا تمام آزمایشگاه‌ها از استون برای شستن ظروف آزمایشگاهی استفاده می‌کنند که علت اصلی آن قیمت ارزان استون و فراریت آن است. استون به عنوان حلالی قطبی و پروتونی در بسیاری از واکنش‌های آلی نقش داشته و علاوه بر این از استون به عنوان عامل ترسیب پروتئین‌ها نیز استفاده می‌شود.

استون کاربرد وسیعی در ساخت بسیاری از مواد آرایشی و پزشکی داشته و همچنین به عنوان یک افزونه غذایی پذیرفته شده است. از استفاده‌های صنعتی استون که رد شویم، رایجترین استفاده خانگی استون که در ابتدای این یادداشت هم به آن اشاره شد، به عنوان ماده اولیه لاک پاک‌کن می‌باشد. گریمورها از استون به عنوان پاک کننده چسب وسایلی مثل سبیل مصنوعی استفاده می‌کنند. همچنین برای برق انداختن لوازمی که با پرینتر سه بعدی ساخته شده‌اند بخار استون به کار گرفته می‌شود.

شما میتوانید جهت خرید استون با واحد فروش ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست