شما میتوانید برای تهیه این محصول و گرفتن اطلاعات بیشتر با مجموعه خانه گیاهان دارویی تماس گرفته و سفارشات خود را ثبت کنید.
جهت کسب اطلاعات بیشتر با واحد فروش تماس بگیرید:
  • کارشناس فروش : ۰۹۹۰۹۲۴۲۴۹۰
  • تلفن : ۷۱۷۰۵-۰۲۱
  • پشتیبانی : ۰۹۹۰۹۲۴۲۴۹۶

نیترات سدیم:

نیترات سدیم یا شوره شیلی یک ترکیب شیمایی با فرمول NaNO3 است. پودر سفید یا کریستال بی رنگ با بویی شیرین و جاذب الرطوبه و به شدت محلول در آب است که بصورت توده‌ای و یا لایه‌ای همراه با آهک یافت می‌شود معادن زیادی از این نمک در شیلی و پرو قرار دارند این ماده سفید به مقدار زیاد در آب حل می‌شود. این ماده همچنین نیتراتین نیز نامیده می‌شد. به دلیل حلالیت بالای این ماده در آب، معادن آن عمدتا در مناطق خشک و کم بارش قرار دارد.

کاربرد های سدیم نیترات:

۱- در صنایع شیشه: نیترات سدیم در یک فرآیند دو مرحله ای برای ساخت شیشه مقاومم استفاده می شود. در مرحله اول شیشه در یک حمام نیترات سدیم غوطه ور می شود که غنی از سطح شیشه ای با یون های سدیم افزایش قدرت محصول تمام شده قرار دارد.

۲-  باعث اکسیداسیون مواد ارگانیتی شده و باعث تبدیل آهن دو ظرفیتی به سه ظرفیتیی است و از طرفی از احیا بعضی از مواد که نتیجه آن تغییر رنگ می باشد جلوگیری می نماید ضمنا سبب افزایش شفافیت شیشه می شود.
۳- در عملیات حرارتی سخت کاری و زاج کاری کاربرد دارد.
۴-  در ساخت و تولید تقویت کننده ها ، بمب های دودی و … کاربرد دارد.
۵-  برای تولید نیترات پتاسیم.
۶- تولید کودهای شیمیایی. : نیترات سدیم دارای نیتروژن است که در رشد گیاهان مهمم است. نیتروژن بیش از حد می تواند تولید میوه و گل را به تاخیر انداخته و مصرف خیلی کم آن می تواند به کاهش رشد گیاه منجر شود. نیتروژن نیترات سدیم به سرعت به وسیله ریشه گیاهان جذب و مصرف می شود.

۷- تولید مواد دارویی محدود و برای حفظ گوشت. : نیترات سدیم به عنوان ماده نگهدارندهه در گوشت فرآوری شده مانند هات داگ ، کالباس ترکیبی گاو و خوک ، ژامبون و گوشت های آماده می باشد. سدیم نیترات مانع از رشد باکتری های فاسد کننده گوشت است و رنگ قرمزی گوشت یا صورتی گوشت را حفظ می کند.

۸- به عنوان ماده اولیه برای تولید اسید نیتریک.
۹- جهت قلمزنی فلزات و تصفیه و استخراج طلا.

 

 

منبع: ویکی پدیا

شما میتوانید جهت خرید سدیم نیترات با واحد فروش ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست